عرفان و مکتب اهل بیت علیهم السلام

عرفان....عارف.....سیر و سلوک...و......الفاظی هستن که زیاد میشنویم.حال باید بررسی کرد که در فرهنگ شیعه و اهل بیت و اسلام به این موارد اشاره ای شده یا نه؟ایا اهل بیت توصیه به این موارد کرده اند؟این الفاظ در فرهنگ شیعه چه معنایی دارد؟

اولا در احادیث ما اشاره ای به این الفاظ نشده است.عرفان در فرهنگ شیعه یعنی انجام واجبات و ترک محرمات....دستگیری یتیمان و فقیران و مظلومین...احترام به پدر و مادر...درامد روزی حلال.....و.....همانطور که خود خاندان عترت و طهارت مثلا مولا علی علیه السلام خود کشاورزی میکردن و زحمت میکشیدن و مغنی نیز بودن و مانند دیگر مردم اجتماع و در اجتماع به کار و زندگی مشغول بودن و درب منزل انان به روی همه باز بود و میتوانستند به راحتی انان را ببینند و گفتگو کنند و مشکلات مادی و معنوی خود را در میان بگذارند.این بحث از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا طیف بزرگی زیر مجموع این بحث هستن و تفکیک انان به راحتی میسر نیست.پس در ادامه بحث سیره اهل بیت علیهم السلام را با سیره بعضی از عرفا مقایسه خواهیم کرد.........ادامه دارد......

/ 1 نظر / 28 بازدید
علیرضا رضوانی

سلام علیکم برادر. وبلاگ ما نیز در مسیر وبلاگ شماست. بسیار خوشحال شدم وقتی بازدید کردم از وبلاگتان. خدا خیرتان دهد. به ما هم سر بزنید و اگر خواستید تبادل لینک کنیم. یک سوال: شما آقای اللهیاری را می شناسید و اگر بله ایشان را قبول دارید؟