اللهم عجل لولیک الفرج

انتشار معارف و فضایل اهل بیت علیهم السلام

 
اسناد لعن بردشمنان اهل بیت علیهم السلام
نویسنده : محمد جعفری - ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۱٠
 

1-پیامبر اکرم(ص):فاطمه پاره تن من است هر کس او را بیازارد من را آزرده و هر کس من را بیازاراد خدا را آزار میدهد
خلیفه دوم! هنگام مرگ گفت:
«کاش تفتیش خانه فاطمه وعلی نمی کردم» همان تفتیشی که شهادت پاره تن رسول خدا صل الله علیه وآله را به همراه داشت
مروج الذهب ج2ص308،تاریخ طبری ج4ص52،الامامه والسیاسه ج1

2-ابوحمزه ثمالی می گوید: به امام سجاد علیه السلام عرض کردم: از شما درباره فلانی و فلانی (خلیفه اول و دوم!) سوال دارم ؟ حضرت در پاسخ فرمودند:
لعنت خدا بر آن دو باد به عدد تمام لعنت های الهی و به خدا سوگند آن دو مردند در حالی که کافر و مشرک به خدای بزرگ بودند.
(بصائر الدرجات ص269 ح9 – بحارالانوار ج30 ص145)

3-حضرت فاطمه(س) خطاب به ابوبکر و عمر(لعنت الله علیهم) فرمودند: همانا من خداوند و ملائکه اش را شاهد میگیرم که شما دو نفر (ابوبکر و عمر) مرا خشمگین ساختید و رضایت مرا بدست نیاوردید و اگر پیامبر(ص) را ملاقات کنم حتماً شکایت شما دو نفر را به او خواهم کرد.خدای تعالی در قرآن کریم میفرماید: إنَّ الّذینَ یُؤذونَ اللهَ وَ رَسولَهُ، لَعَنَهُمُ اللهُ فِی الدّنیا وَالآخِرَةِ... (= آنانکه خدا و پیامبر خدا را آزار دهند، خداوند لعنت کند ایشان را در دنیا و آخِرت...– سورۀ احزاب/57

4-امام صادق "علیه السلام" فرمودند: پدرم از پدرش و او از جدّش از پیامبر "صلی الله علیه و آله و سلم" نقل نمود که فرمودند:
« هر کس توانائی به یاری ما اهل بیت ندارد و در تنهایی خود دشمنان ما را لعن می کند، خداوند صدایش را به آنچه مادون العرش است می رساند.
هر دفعه ای که او دشمنان ما را لعن نماید، لعن او را به آسمان می برند و آنها نیز آن کس را که او لعن نموده، لعن می کنند؛ سپس تعریف از آن شخص لعن کننده می کنند و می گویند: خداوندا، بر این عبد خود که آنچه در توان داشته انجام داده درود فرست که اگر بیش از این می توانست انجام می داد.
از سوی خداوند ندا می رسد: دعای شما را مستجاب نمودم و ندای شما را شنیدم. من بر روح او در میان ارواح درود فرستادم و او را نزد خودم از برگزیدگاان و خوبان قرار دادم. »
  بحارالأنوار ، ج ۲۷ ، ص ۲۲۳ ، ش ۱۱ ، و ج۵۰ ، ص ۳۱۷ ، و البرهان ، ج ۱ ، ص ۵۶۶ ،

5-دعای "اللّهمَّ العَنْ صَنمَیْ قریش ٍ..." (= بارخدایا لعنت کن دو بت قریش را...)، که عبدالله بن عبّاس (صحابی و پسرعمّ پیامبر اکرم ص)، آنرا از حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) روایت نموده که حضرت در قنوت نماز خود میخوانده منظور اولی و دومی بوده.

6-اهل سنت، خود روایت میکنند که پیامبر اکرم(ص) در بیماری منجرّ به وفات ایشان، فرمودند: "جَهِّزُوا جَیشَ اُسامَة َ؛ لَعَنَ اللهُ مَن تَخَلَّفَ عَن جَیشِ اُسامَة َ(خ ل:مَن تخلَّفَ عَنه)" (= تجهیز و آماده کنید لشکر اُسامَه (فرماندۀ نوجوان شجاع 17 تا 19 ساله) را (برای دفاع در مقابل روم)؛ خداوند لعنت کند هرکس را که تخلّف کند از حضور در لشکر اسامه!" و آنگاه، خودشان هم اِذعان و اعتراف دارند که ابوبکر و عُمَر همراه اُسامه نرفته اند!!... (المِلَلُ وَالنِّحَلُ، محمّد بن عبدالکریم شهرستانی، مقدّمۀ رابعه (چهارم)، 1/23و29؛ تاریخ الطّبَریِّ(عربی)، 3/186؛ تاریخ ابن عَساکِر، 2/391؛ طبقات ابن سعد، 2